سه شنبه 2 مرداد 1403
ASR BAZAFARINI
نسخه آزمایشی
پرداخت وام مسکنِ «نیم بها» تا پایان اسفند امسال تمدید شد

۱۸:۳۴ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۳

/گزارش خبری/

پرداخت وام مسکنِ «نیم بها» تا پایان اسفند امسال تمدید شد

بانک عامل بخش مسکن از تمدید طرح اعطای تسهیلات خرید مسکن به صورت نصف از محل اوراق تسهیلات و نصف از محل سپرده‌های بانکی خبر داد.

به گزارش عصربازآفرینی، بانک عامل بخش مسکن اعلام کرد: به مناسبت هشتاد و سومین سالگرد تأسیس بانک، از تاریخ ۲۳ آذر ۱۴۰۰ تا پایان اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تمامی متقاضیانی که قصد بهره مندی از تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق ممتاز به تنهایی و یا همزمان با تسهیلات جعاله تعمیر را دارند، می‌توانند حداکثر ۵۰ درصد از مبلغ تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق ممتاز (جهت تسهیلات خرید مسکن و جعاله تعمیر همزمان با خرید مسکن) را از محل منابع بدون سپرده دریافت کنند.

۱. در تسهیلات خرید مسکن، مجموع تسهیلات اعطایی از محل اوراق ممتاز و منابع بدون سپرده نباید از سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق ممتاز، بنا به موقعیت جغرافیایی ملک مورد خریداری، قدمت ملک و سایر ضوابط ناظر بر اعطای تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق ممتاز در هر یک از حالات انفرادی و زوجین تجاوز کند.

۲. آن دسته از متقاضیانی که درخواست بهره‌مندی از تسهیلات جعاله تعمیر مسکن همزمان با تسهیلات خرید مسکن را دارند، اعطای تسهیلات جعاله به نحوی که ۵۰ درصد تسهیلات از محل اعتبار بدون سپرده و ۵۰ درصد دیگر از محل امتیاز اوراق ممتاز پرداخت شود، به طوری که مجموع تسهیلات اعطایی از سقف تسهیلات جعاله در حال حاضر از ۸۰ میلیون تومان تجاوز نکند، امکان‌پذیر خواهد بود.

بر اساس اعلام این بانک، نرخ سود تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده و جعاله تعمیر مسکن بدون سپرده ۱۸ درصد بوده، حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده مذکور ۹۶ ماه (۸ سال) و جعاله تعمیر مسکن بدون سپرده ۶۰ ماه (۵ سال) است.

در اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده موصوف، خریدار و فروشنده می‌بایست فاقد نسبت نزدیک (پدر، مادر، همسر، فرزند، خواهر، برادر، نوه، پدر بزرگ، مادربزرگ) باشند.

جهت بهره‌مندی از تسهیلات بدون سپرده موضوع این طرح (خرید و جعاله مسکن) توثیق سپرده نقدی حداقل معادل ۵ درصد اصل مبلغ تسهیلات اعطایی بدون سپرده، در حساب سپرده کوتاه مدت توسط متقاضی الزامی است.

بهره‌مندی از تسهیلات بدون سپرده یاد شده مشروط به تحقق توأمان موارد ذیل است:

۱. درخواست متقاضی حداکثر تا تاریخ ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ در دفتر شعبه ثبت و کارمزد علی الحساب ارزیابی تا تاریخ مذکور اخذ شده باشد.

۲. قرارداد ذی ربط (قرارداد خرید مسکنی که قرار است تسهیلات به آن تعلق بگیرد) حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود.

نام
نظر شما